Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır?

Sağlıklı, zinde ve enerjik bir yaşamın kaliteli bir uykudan geçtiğini artık herkes biliyor. Peki, kaliteli ve konforlu bir uyku deneyimi için ne gerekiyor? Sizin de tahmin ettiğiniz üzere kesintisiz ve ağrılardan uzak bir uyku için yataklar büyük önem taşıyor. Sırt, boyun ve bel sorunlarından alerjilere kadar insan sağlığını pek çok yönden etkilediği için doğru bir seçim yapmak kaçınılmaz hale geliyor. Ağrı şikayetlerini en aza indirmek ve uyku kalitesini artırmak için doğru yatak seçimi yapmanın püf noktalarını bu kapsamlı rehberde bulabilirsiniz.

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Daha kaliteli bir uyku için yatak tavsiyeleri ararken farklı seçenekler arasında kararsızlık yaşıyorsanız, süreci kolaylaştırmak için yatak çeşitleriyle başlayabilirsiniz. Yataklar genellikle çift kişilik ve tek kişilik olmak üzere boyut özelliklerine göre sınıflandırılsa da doğru bir tercih yapmanın yolu materyal özelliklerinden geçiyor.

Yaylı Yatak: Yatak çeşitleri arasındaki en popüler seçenekler arasında yer alan yaylı tasarımlar yatak endüstrisinde uzun süredir kullanılıyor. Yatağın iç bölümünde yer alan çok sayıda ve farklı çeşitlerdeki yaylar maksimum düzeyde esneklik sağlamaya yarıyor. Uyku pozisyonunu ayarlamayı ve yatağın üstünde hareket etmeyi kolaylaştıran yay tasarımları vücut ısısını tutmadığı için serin bir uyku deneyimi yaşatıyor.

Visco Yatak: Vücut ısısına maruz kaldıkça daha yumuşak ve uyumlu hale gelen visco yatak çeşitleri yaysız ve köpüksü bir yapıdan oluşuyor. Genellikle yatak pedi ürünlerinde tercih edilen visco malzeme eşit ağırlık dağılımıyla her uyku pozisyonu için konforlu bir deneyim sunuyor. Yatağın üzerinde değil, içinde uyuyormuş hissi yaratan visco yatakların yumuşak yapısı hareket kabiliyetini bir miktar kısıtlayabiliyor.

Ortopedik Yatak: Ortopedik yataklar sağlıklı uyku pozisyonunu korumak, ağrıları azaltmak, omurga ve sırtı desteklemek için özel olarak tasarlanıyor. Genellikle sırt ve boyun ağrısı çekenler tarafından tercih edilen ortopedik yatak çeşitleri sertlik seviyesinden materyal kalitesine kadar farklı özellikler sunuyor.

Lateks Yatak: Kauçuk malzeme kullanılarak üretilen lateks yatak çeşitleri visco köpüğün vücudu saran yapısından hoşlanmayanlara benzer konforda bir alternatif sunuyor. Vücudun doğal S yapısını koruyarak bel ve sırt desteği sağlayan lateks malzemeli yataklar tamamen doğal materyalden oluştuğu için aynı zamanda anti-bakteriyel özellik taşıyor. Uyku sırasında sık sık pozisyon değiştiriyorsanız, lateks yatakların hareketi kolaylaştıran esnek yapısı sizin için en iyisi olabilir.

Bambu Yatak: Bambu ağacı liflerinden üretilen yatak yüzeyleri serin bir uyku deneyimi sağlarken memory foam benzeri köpük yapısıyla yumuşak ve nefes alabilen bir özellik gösteriyor. Bambu yataklar aynı zamanda terlemeyi de en aza indiriyor.

Uyku Pozisyonuna Göre Yatak Seçimi

Doğru yatak seçimi için yalnızca materyal özelliklerini değil, aynı zamanda hangi pozisyonda yattığınızı da hesaba katmanız gerekiyor. Vücudun bazı bölümleri omurga hizasını korumak için daha fazla desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu destek ihtiyacı ise uyku pozisyonuna göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle uyku pozisyonuna uygun bir yatak seçerek konforunuzu artırabilir, ağrı ve sızılardan kaçınabilirsiniz.

Sırtüstü Uyku Pozisyonu: Sırtüstü pozisyonda uyurken en büyük baskı bel bölgesinde hissediliyor. Bir yatak çok yumuşaksa, gövde bölümü sırtın üstü ve gövdenin altına göre daha derine batabilir. Bu durumda U şeklini alan vücut, sırt ve bel bölgelerinde gerginliğe neden oluyor. Aynı şekilde yatağın çok sert olması da bel bölgesinin gerilmesine sebep oluyor. Sonuç olarak, sırtüstü uyuyanların hafif ila orta derecede şekillenebilen orta sert ve sert yatakları tercih etmesi gerekiyor.

Yan Uyku Pozisyonu: Vücudun omuz ve kalça gibi geniş bölgelerinde keskin basınç noktaları bulunuyor. Çok yumuşak bir yatakta bu noktalara uygun baskı yapılmadığı için doğal omurga şeklinde bozulma meydana gelebiliyor. Öte yandan, sert yataklar ise gereğinden fazla baskı oluşturduğu için tam tersi bir etki oluşturuyor. Yanlara dönerek uyuyorsanız, orta yumuşak ila orta sert aralığındaki yatak çeşitleri sizin için en uygunu olabilir.

Yüzüstü Uyku Pozisyonu: Yüzüstü uyumak da tıpkı sırtüstü uyku pozisyonunda olduğu gibi en fazla baskıyı bel omurgasına uyguluyor. Aynı şekilde omurganın genel yapısını U şeklinden uzak tutmaya yarayan sert yatakların tercih edilmesi gerekiyor. Bununla birlikte yüzüstü yatmak kimi zaman bunaltıcı olabildiği için yatağın dışında kullanılan kumaşın terletmeyen özelliklere sahip olmasında fayda var.

Sırt Ağrısı için Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Sinir sıkışması, yaşlanma, kas yaralanması ve skolyoza bağlı olarak gelişen sırt ağrılarına kimi zaman da yanlış yatak seçimleri neden oluyor. Özellikle omurga eğriliğiyle ortaya çıkan skolyoz için yatak seçimi yaparken orta sertlikteki ortopedik veya visco yataklar tavsiye ediliyor. Yatak seçimi skolyozu tedavi etmese de uygun desteği sağlayarak omurga eğriliğinden kaynaklanan ağrıların azaltılmasına yardımcı oluyor.

Sırt ağrısı için yatak seçimi yaparken ağrıların doğasını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kısa süreli ve aniden ortaya çıkan akut sırt ağrılarını geçici olarak rahatlatmak için uyku pozisyonunu ayarlamak ve ekstra yastık kullanmak yeterli olabilir. Öte yandan kronik sırt ağrılarında ise yatak seçimi daha önemli hale geliyor. Bu durumda çok sert veya çok yumuşak yataklardan kaçınmakta fayda var.

Sırt ağrısı her insanda farklı sebep ve etkilerle ortaya çıkar. Rahatsızlığın ileri seviyelere taşınmasını önlemek için yatak seçiminde fizik tedavi uzmanı veya ortopedist tavsiyesi almak faydalı olacaktır.

Bel Ağrısı için Yatak Seçimi Nasıl Olmalı?

Bel ağrısı en yaygın sırt problemleri arasında yer alıyor. Belin alt bölgesindeki beş omurgayı etkileyen bu rahatsızlıkla başa çıkmak için uygun bir yatak seçimi yapmak gerekiyor. Özellikle bel fıtığı yatak seçimi için her bir detaya dikkat etmekte fayda var. Bu rahatsızlık kaslara ve omurganın kendisine zarar verebilecek bükülmelere karşı hassas olduğu için uyku pozisyonuna göre tercih yapabilirsiniz.

Bel için kötü bir pozisyonda uyumak şiddetli ağrılara neden olabilir.

Yan uyuyanlarda omuz ve kalçalar desteklenmediği için alt omurgada ağrılar oluşabiliyor. Yana dönerek uyuyorsanız, darbeleri yumuşatabilecek orta yumuşak ila orta sert yatak çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

Sırtüstü ve yüzüstü uyuyanlarda ise çok yumuşak veya çok sert yataklar, bel omurgasının doğal eğriliği üzerinde baskı oluşturuyor. Sırtüstü veya yüzüstü uyuyorsanız, orta sert ila sert yatak seçeneklerine yönelmeniz gerekiyor.


Doğru Yatak Seçimi Nasıl Yapılır? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin de fikirlerinizi yorumlar kısmında görmek isteriz.

Erdoğan AVM | Evinize Değer Katacak Herşey Burada…

Duvar Süsleri Nasıl Seçilir, Nerede Kullanılır?

Duvar Süsleri Nasıl Seçilir, Nerede Kullanılır?

Evinizi göz kamaştıran bir estetikle taçlandırmak için duvar kağıtlarından sticker’lara, el yapımı sarkıtlardan zarif tablolara kadar onlarca farklı duvar dekorasyonu alternatifi sizi bekliyor. Şimdi gelin, tamamlayıcı bir dokunuş için ihtiyacınız olan duvar süsleri nasıl seçilir adım adım inceleyelim.

Duvar Süsleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soluk görünümlü boş duvarlara hayat vermenin yolu duvar süslerinden geçiyor, bunda herkes hemfikir. Öte yandan, yanlış bir dokunuşun tüm partiyi bozabileceğinin de farkında olmak gerekiyor. O halde, kollarınızı sıvamadan önce duvar süsü kullanmanın püf noktalarını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Duvar süsünü nereye yerleştireceğinize karar verin.

Duvarlarınıza sticker veya kendin yap süsleriyle renk katarken ilk olarak konumuna karar vermeniz gerekiyor. Estetik bir görünüm için pürüzsüz, kuru ve temiz bir zemin seçmenizde fayda var; çünkü özelikle duvar stickerlarının çevre hatları dokulu yüzeylere tam olarak oturmayabilir.

Antre ve Hol: Evinize gelen misafirleri etkileyici bir görünümle karşılamak istiyorsanız, antre duvarları mükemmel fırsatlar sunuyor. Eğer dar ve koridor tipi bir antreye sahipseniz büyük duvar süsleri yerine sticker tarzı yer kaplamayan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Hol şeklindeki geniş antre dekorasyonu için kullanacağınız duvar süsleri ahşap ve metal materyallere sahip raflı seçeneklerden oluşabilir.

Mutfak ve Yemek Odası: Mutfaklar yeteri kadar detaya sahip olduğu için duvarlarınızı boğucu bir manzaraya dönüştürmek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle duvar süsü olarak klasik ve sade bir sanat eseri en iyi seçim olabilir. Ayrıca mutfaklarda ahşap detaylar yoğunlukta olduğu için masif odundan yapılmış minimal parçalarla tamamlayıcı bir dokunuş yapmayı düşünebilirsiniz.

Yatak Odası: Yalnızca size ait en özel yaşam alanınız olan yatak odasında özgürce hareket edebileceğiniz bir çalışma alanı bulunuyor. Farklı renk ve tasarımlarla yaşam tarzınızı ve karakterinizi yansıtan kişiselleştirilmiş duvar süsleri kullanabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için yatak başlığının üstü veya yatağın karşı duvarı en iyi yerler olarak biliniyor.

Oturma Odası: Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz oturma odasında davetkar ve aydınlık bir görünüm yakalamak için kullanabileceğiniz büyük duvarlar bulunuyor. Evinize klasik veya modern bir hava katmak için geniş seçenekler sunan oturma odasında duvar süslerini kanepe ve koltuk takımlarınızın üstüne yerleştirebilirsiniz.

Renk seçimlerinde belirli bir temayı takip edin.


Duvar süsleri için iyi veya kötü diye bir tanımlama yapmak mümkün değil; zira en güzel seçim için süslemeyi seçtiğiniz duvarla uyumlu bir eşleşme yapmanız yeterli. Ayrıca renk eşleştirmelerinde kendinize güveniyorsanız şanslısınız. Örneğin, beyaz renkli duvarlar hemen her renkle uyumlu bir görünüm sunarken; kırmızı, sarı ve maviden oluşan ana renklere sahip duvarlar yeşil, turuncu ve mor gibi ara renklerle uyum yakalıyor.

Evinizin renk temasına uygun seçimler yaparken sadece duvarlarınızı değil, aynı zamanda mobilya, kanepe, halı ve fayanslarınızın rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Duvar süsleri dekorasyon seçeneklerini değerlendirirken ahenkli bir görünüm elde etmek için renklerini kontrastından da faydalanabilirsiniz.

Uygun boyutlarda duvar süslerini tercih edin.

Metrelerce genişliğe sahip bir duvara sahip olmak onu tamamen doldurmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Duvar süsleriyle sıkıcı bir atmosferi yok etmek isterken yanlışlıkla göz yoran ve kalabalık bir görünüme neden olabilirsiniz. Bu sebeple geniş duvarlarda birden fazla duvar süsü kullanmak yerine, uygun ölçekteki büyük seçenekleri tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde dikey alanlarda uzun ve ince duvar süsleri kullanmanız gerekiyor.

En Uyumlu Duvar Süsü Örnekleri Nelerdir?

Duvar süsleri el yapımı ürünlerden ahşap, PVC ve metal gibi farklı materyallere sahip seçeneklere kadar geniş bir koleksiyon sunuyor. Evinize uyum sağlayabilecek seçenekleri keşfetmek için aşağıdaki duvar süsü fikirlerinden ilham alabilirsiniz.


Duvar Süsleri Nasıl Seçilir, Nerede Kullanılır? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin de fikirlerinizi yorumlar kısmında görmek isteriz.

Erdoğan AVM | Evinize Değer Katacak Herşey Burada…

Antre Mobilyaları Nelerdir, Nasıl Seçilir?

Antre Mobilyaları Nelerdir, Nasıl Seçilir?

Evinizdeki eşyaların davetkar bir karşılama için yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, başarılı bir ilk izlenimin sırrı antre mobilyalarında gizli. Evlerde genellikle göz ardı edilen giriş bölümü evin geri kalanı hakkında ipuçları taşıdığı için oldukça önem taşıyor. Antre dekorasyon ve mobilyaları hakkındaki bu rehberle estetik bir “Hoş geldin” karşılamasının püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Antre Mobilyaları Nelerdir?

İşlevsel, pratik ve estetik… Aynı anda birçok görevi üstlenen modern antre mobilyaları öncüllerine kıyasla çok yönlü özellikleriyle öne çıkıyor.

En popüler antre mobilyaları listesi şu şekilde:

Dresuar

Antrelerin vazgeçilmezi olan dresuar modelleri minimal, modern, retro ve rüstik tasarımlarla farklı stil anlayışlarına hitap eden zengin alternatifler sunuyor. 18. yüzyıl İngiltere’sinde depolama ihtiyacına yönelik tasarımlarla ortaya çıksa da şimdilerde en zarif dar antre mobilyaları arasında yer alıyor. Tabii, aynalı dresuar tasarımlarının Viktorya Dönemi mobilya mirasından esintiler taşıdığını inkar etmek mümkün değil.

Kabaca, dar bir masa formuna sahip olan dresuar tasarımları genellikle dekoratif objeleri sergilemek için kullanılıyor. Aile fotoğrafları, ev bitkileri ve oda kokuları için mükemmel bir alan oluşturarak kişiselleştirilmiş bir antre dekorasyonu için yeni stil fırsatları sunuyor. Evinize girerken hayatınızdan izler taşıyan bir manzarayla karşılaşmak istiyorsanız, masif ahşaptan metale kadar farklı malzemelerden üretilmiş dresuar modellerini değerlendirebilirsiniz.

Portmanto

Yoğun geçen bir günün ardından eve girdiğiniz anda yüklerinizden kurtulmak isteyebilirsiniz. O halde antrede eşyalarınızı düzenli bir şekilde depolayacak bir mobilyaya ihtiyacınız var. Tam da bu amaca hizmet eden portmanto tasarımları ceket, ayakkabı ve aksesuarları içine alarak derli toplu bir antre görünümüne katkı sunuyor. Üstelik yalnızca fonksiyonel bir antre mobilyası değil, aynı zamanda estetik tasarımlarıyla dekoratif bir öge rolü de üstleniyor.

Portmantolar nispeten büyük boyutlarıyla diğer antre mobilyalarından ayrılıyor. Geniş bir girişe sahipseniz tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan iyi bir seçenek olabilir; ancak kısıtlı alanlar için kullanışlı olduğunu söylemek pek de mümkün değil. Bununla birlikte antre mobilyaları ölçüleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillendiği için dar girişlere uygun, kapaklı ve çekmeceli portmanto tasarımları bulabilirsiniz.

Ayakkabılık

Antre mobilyaları ve dekorasyonu söz konusu olduğunda ayakkabılık tasarımları kendine özgü bir işlevsellikle dikkat çekiyor. Modern ayakkabılık modelleri akıllı depolama çözümleri sunarken evin genel dekoruyla uyumlu tasarımlarla öne çıkmayı da ihmal etmiyor. Ayrıca son yıllarda popüler hale gelen açık raf trendinin ayakkabılık tasarımlarında da tercih edildiğini belirtmekte fayda var.

Evinizin giriş bölümü portmanto kullanmaya elverişli değilse endişelenmenize gerek yok. Nitekim, ayakkabılıklar kusursuz bir düzenleyici olarak birçok fonksiyonu başarıyla yerine getiriyor. Düşer kapak, sürgülü kapı veya açık raf tasarımlarıyla her beklentiye karşılayan zengin alternatifler bulmak mümkün. Ayakkabılığı ev dekorasyonuyla uyumlu bir parça haline getirmek için renk seçenekleriyle oynamayı deneyebilirsiniz.

Askılık & Şemsiyelik

Askılık ve şemsiyelikler antre mobilyaları arasında en klasik seçeneklerin başında geliyor. Hemen her evde kendine yer bulabilen bu pratik çözüm zamana meydan okuyan bir popülariteye sahip. Tabii, evler için geliştirilen dekorasyon fikirleri daha yaratıcı avantajlar sunduğu için askılık ve şemsiyelikler fonksiyonel özellikleriyle öne çıkıyor. Bu nedenle daha çok iş yeri ve ofis gibi yerlerde kullanılıyor.

Kıyafetlerinizin kırışmasını önlemek için katlamadan saklamaya özen gösteriyorsanız, şık bir askılık tasarımı sayesinde hazırlanırken vakit kaybının da önüne geçebilirsiniz. Ayaklı askılıkların işlevsel özelliğini alıp estetik bir derinlikle yeniden yorumlayan duvar askılığı modellerini de tercih edebilirsiniz. Küçük bir portmanto gibi kullanabileceğiniz duvar askısı tasarımları arasında dekoratif ögelerle süsleyebileceğiniz raflı seçenekler de yer alıyor.

Dilsiz Uşak

Bir zamanlar seçkin aristokratların takım elbise askısı olarak kullandığı dilsiz uşaklar şimdilerde ofis ve evlerin girişlerine vintage bir hava katmakla meşgul. Zarif ve az yer kaplayan tasarımı nedeniyle tercih edilen bu antre mobilyası minimal yaşam tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Evinizi ezber bozan bir antre giriş dekorasyonu ile süslemek istiyorsanız, yatak odasında da kullanabileceğiniz dilsiz uşaklar en iyi seçenek olabilir.

Genellikle ahşap malzemelerle tasarlanan dilsiz uşak modelleri endüstriyel dekorasyon tarzıyla uyumlu metalik seçenekler de sunuyor. Hafif özelliğiyle kolayca taşınabilen bu portatif antre mobilyası yükseklik ayarının yapılabildiği tasarımlar da seçenekler sunuyor. Sabah evden çıkarken ceket, çanta, cüzdan ve aksesuarların emrinize hazır bir şekilde beklemesini istiyorsanız, aradığınız şey bir dilsiz uşak olabilir.

Antre Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Antre mobilyaları birbirinden şık tasarımlarla kararsızlık yaşatsa da seçenekleri daraltmanın birçok yolu var. Mobilya seçmeden önce bazı noktalara dikkat ederek hem stil hem de kullanışlılık anlamında maksimum fayda elde edebilirsiniz.

İşte antre mobilyası seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

Evin diğer bölümlerine göre dar bir alanda çalışma yaptığınızı unutmayın; çünkü mobilyaların yerini sürekli değiştirme şansınız pek bulunmuyor. Haliyle seçim yapmadan önce en çok dikkat etmeniz gerekenlerin başında antre mobilyaları ölçüleri geliyor. Tek bir santimetreyi dahi boşa harcamamak için hem evinizin hem de mobilyaların boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Geniş bir hole sahip olmak giriş bölümünün mobilyalarla doldurulması gerektiği anlamına gelmiyor. İhtiyaçlarınıza göre mobilya seçimi yaparken ferah bir karşılama için yeteri kadar alan bıraktığınızdan emin olmalısınız. Bu nedenle benzer fonksiyonlara sahip antre mobilyalarından yalnızca birini tercih etmekte yarar var.
Dar girişlerde daha fazla kullanım alanı elde etmek için dikey tasarımlı mobilyalara yönelebilirsiniz. Ayrıca zeminde yeteri kadar alana sahip değilseniz duvar askısı ve rafları gibi dekorasyon fikirlerini değerlendirebilirsiniz.
Ayakkabılık seçimi yaparken yalnızca antrenizin durumunu değil, ayakkabı koleksiyonlarınızı da dikkate almanızda yarar var. Aksi takdirde çizme ve bot gibi yüksek ayakkabıları saklamaya elverişsiz bir ayakkabılıkla karşılaşabilirsiniz.

Eksiksiz Bir Antre Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Şık bir antre görünümü için mobilyaların başrolde olduğu bir senaryo kurguluyorsanız, tarzınızı yansıtan seçimlerin adından son dokunuşları yapmaya hazırlanabilirsiniz. Antre mobilyaları ile uyumlu bütünsel bir estetik yakalamak için zeminden duvarlara kadar her detay büyük önem taşıyor.

Zemin Tasarımı: Stil duygusunu besleyen şık bir antreye sahip olmanın yolu zeminden geçiyor. Fayans ve parke gibi zemin kaplamalarını değiştirmenin mümkün olmadığı durumlarda halı ve kilim seçenekleri konfor ve estetiği birleştiren bir detay görevi üstleniyor. İster geniş bir hol ister koridor tipi bir antreye sahip olun, modern antre mobilyaları ile renk ve stil açısından uyumlu halılar seçmeniz gerekiyor.

Duvar Dekorasyonu: Duvar sanatının inceliklerini uygulamanın tam zamanı. Çoğu evin girişinde misafirleri kocaman ve dümdüz bir duvar karşılıyor. Bu beton yığınını estetik ve fonksiyonel antre duvar dekorasyonu seçenekleriyle süsleyerek coşkulu bir karşılama deneyimi yaşatabilirsiniz. Evinizin boyutlarına göre tablo, saat, ayna, anahtarlık ve rüstik tasarımlı duvar rafları gibi farklı fikirleri uygulayabilirsiniz.

Aydınlatma: Başarılı bir antre gücünü iyi düşünülmüş ışık çözümlerinden alıyor. Antre dekorasyonu nasıl olmalı diye merak ediyorsanız, mobilyalarınızın güzelliğini öne çıkaran avize, aplik, armatür ve sarkıt gibi aydınlatma seçeneklerini şimdiden seçmeye başlayabilirsiniz.


Antre Mobilyaları Nelerdir, Nasıl Seçilir? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin de fikirlerinizi yorumlar kısmında görmek isteriz.

Erdoğan AVM | Evinize Değer Katacak Herşey Burada…